Raunas vārda dienas svinību laikā, 22. augustā, Raunas bibliotēkas/muzeja pagalmiņā notika Latvijas Kultūras akadēmijas lektores Lolitas Ozoliņas lekcija/ darbnīca “Kā padarīt Raunu atpazīstamu?”, kas tika organizēta projekta “KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība” ietvaros. Lekcijas laikā uzzinājām gan teorētiskas lietas par zīmolvedības pamatiem un veiksmīga zīmola izveides pamatprincipiem, zīmola veidotājiem un virzītājiem, gan tīri praktiski iepazināmies ar interesantākajiem zīmolvedības piemēriem no citām Latvijas vietām.

Lekcijas ietvaros notika arī diskusija par Raunu un tās unikālajām lietām, kā arī par to, ar ko tad raunēnieši ir īpaši un atšķirīgi no citiem. Diskusijas laikā secinājām, ka mūsu mazā Rauna ir skaista, bagāta, pamatīga un daudzveidīga savā mazajā formātā, kas kā magnēts pievelk nemierīgus un vienmēr kustībā esošus cilvēkus. Turklāt uzzinājām, ka uz Raunu var braukt “raunoties” (apvidvārds, rotaļāties). Lekcija un diskusija deva mums iedvesmu paskatīties pašiem uz sevi no malas un padomāt par tām lietām, ar kurām mēs lepojamies un kas mums, kā Raunas iedzīvotājiem, ir svarīgas.

Projekts “KOPA / Kopienu pārdomāta attīstība” Nr. 19-00-A019.332-000003 tiek īstenots Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Ieva Plētiena

Raunas muzeja vadītāja